Haber

İSTANBUL İÇİN LODOS UYARISI

İSTANBUL’da bu sabah saatlerinden itibaren güneybatı etkili olmaya başladı. Güneybatı nedeniyle bazı feribot seferleri yapılamadı. Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), önümüzdeki iki gün boyunca etkili olmaya devam edecek olan güneybatı bölgesi nedeniyle oluşabilecek ağaç devrilmelerine, uçan çatılara, tabelalara, baca gazlarından zehirlenmelere ve deniz ulaşımında aksamalara karşı uyarılarda bulundu.

AKOM’dan yapılan açıklamada, “Marmara bölgesi bu sabah saatlerinden itibaren güneybatı yönlü güneybatı rüzgarlarının etkisi altında. Lodos’un sabah saat 09.00’dan itibaren İstanbul’da fırtına etkisi altına girmesi ve 24 saat sonra rüzgarın etkisini sürdürmesi bekleniyor. AKOM’dan yapılan açıklamada, önümüzdeki iki gün boyunca etkisini sürdürecek olan güneydoğu fırtınası nedeniyle meydana gelebilecek ağaç devrilme, çatı, tabela uçuşması, baca gazından zehirlenme ve denizde meydana gelebilecek hasarlar değerlendiriliyor. Ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

DENİZ ULAŞIMINA LODOS ENGEL

Bu sabah etkisini göstermeye başlayan güneybatı, önce deniz ulaşımını engelledi. Bostancı-Moda-Kadıköy-Kabataş sınır seferleri Moda iskelesine yanaşmadan gerçekleştirildi. Olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle Kınalıada – Burgazada – Heybeliada – Büyükada İl Hudutları seferleri ikinci bir duyuruya kadar iptal edilmiştir. Aynen Avcılar-Bakırköy-Yenikapı-Kadıköy, Beşiktaş-Adalar seferleri de güneydoğu bölgesi nedeniyle yapılamıyor. Sefer durumları Kent Lines’ın sosyal medya hesaplarından anlık olarak duyurulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu